Wiertło udarowe SDS-Plus 2-ostrzowe premium 22x600x550 Hikoki

Obniżka! Wiertło udarowe SDS-Plus 2-ostrzowe premium 4x110x50 Hikoki Powiększ

782509

Nowy

Producent :

Hikoki Hikoki

DANE TECHNICZNE

Średnica (mm): 22

Długość całkowita (mm): 600

Długość robocza (mm): 550

Ilość w op. (szt): 1

Więcej szczegółów

Idź do pełnej specyfikacji

Dostępność :

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Podaj nam email żebyśmy mogli się z Tobą skontaktować

Poprzednia cena:118.08 zł


Aktualna cena:96.83 zł

-18%

Sprawdź koszty dostawy i punkty odbioru osobistego

Zamówienia złożone do godziny 14 wysyłamy tego samego dnia

14-dniowe prawo zwrotu

Szybki kontakt

Przejrzyj katalogi narzędziowe

Nasze oddziały

Więcej informacji

Wiertła udarowe Hikoki PROLINE

Wyższy stopień wiercenia

Dwuostrzowe wiertła udarowe SDSPlus z podwójną spiralą spełniają najwyższe standardy jakościowe i zostały zaprojektowane dla profesjonalnych użytkowników.

Hikoki wprowadza najświeższą innowację w wiertłach, które wyznaczają nowe standardy.

Wiertła te zostały poddane testom w ekstremalnych warunkach użytkowania i potwierdziły swoją jakość w zakresie wydajności i efektywności.

Kruszenie betonu

Nowo zaprojektowany kształt ostrza wiertła z centralnie umieszczonym stożkiem centrującym w płytce z węglika spiekanego oferuje szczególne zalety i korzyści.

Nowo ukształtowany stożek centrujący z wąskim przekrojem ostrzy skrawających umożliwia szybkie wiercenie i łatwe centrowanie.

Obok stożka centrującego w płytce z węglika spiekanego, dodano trzy “siłowe łamacze” - to widoczne wgłębienia w ostrzach.

Obecnie moc udarowa jest przekazywana z maszyny do wąskiej powierzchni betonu, gdzie moc uderzenia punktowego jest znacznie większą.

Efekt udarowy wywołuje mikropęknięcia w wierconym materiale, to zaś skutkuje zauważalnym przyspieszeniem wiercenia.

Odprowadzanie urobku

Po skruszeniu betonu, gruz, urobek i kurz musi zostać wyprowadzony z otworu.

Dzięki węższym krawędziom spirali rowkowej Vario, przednia część wiertła posiada zwiększoną wydajność transportową urobku.

Dzięki ulepszonemu sposobowi odprowadzania urobku, zapobiega się możliwości zatkania spirali, eksplozji pyłu podczas wiercenia czy też wyraźnego spowolnienia wiertła, gdy pył pozostaje w spirali, przyspieszając jego zużycie.

Zmodyfikowany kształt spirali zmniejsza wyraźnie tarcie i odprowadzanie urobku, przyspieszając proces wiercenia.

Tylna część spirali ma szersze krawędzie, jest sztywniejsza i bardziej wytrzymała. Pierwszym pozytywnym efektem tych zmian w spirali jest efektywniejsze przeniesienie energii udaru i szybsze wiercenie.

Spadło też ryzyko złamania wiertła. Zmodyfikowany kształt spirali redukuje także wyraźnie wibracje podczas wiercenia przenoszone na użytkownika i maszynę, przez co praca operatora staje się dużo bardziej komfortowa, a żywotność i wydajność maszyny się poprawia.

Natrafienie wiertła na zbrojenie

Stal zbrojeniowa nie stanowi już istotnego problemu.

Dynamiczna głowica wiertła w kształcie dłuta, szybko penetruje materiał równocześnie usuwając urobek poprzez rowkową spiralę.

Skosy ostrzy są o 35% większe w porównaniu do uprzedniej wersji wierteł, dzięki temu głowica jest dużo lepiej chroniona przed ewentualnym uszkodzeniem w przypadku gwałtownego zetknięcia z uzbrojeniem.

Ponadto poprzeczne zakleszczenie się spirali wiertła w uzbrojeniu jest zminimalizowane dzięki jej innowacyjnej konstrukcji.

Szybkość i żywotność

Wszystkie powyższe techniczne ulepszenia gwarantują podniesienie prędkości skrawania aż o 12% w porównaniu do poprzedniej technologii wierteł SDS-Plus.

Opis

Średnica [mm]22
Długość całkowita [mm]600
Długość robocza [mm]550